новости культуры Украины - новини культури України
 
        РОС   /   УКР
 
 
 
    Останні новини:

13.07.2007 Ада Роговцева - Герой України!

04.07.2007 Український фільм отримав срібло на кінофестивалі у Польщі

03.07.2007 Сьогодні в Артеці стартує XV Міжнародний дитячий кінофестиваль

29.06.2007 Продовжується відбір на музичний фестиваль "Тарас Бульба 2007"

21.06.2007 IV Міжнародний етнофестиваль "Країна мрій"

15.06.2007 П'ятий міжнародний некомерційний фестиваль альтернативного (паралельного) кінематографу в м. Ірпінь

20.05.2007 Дні української культури в Польщі

07.05.2007 Ювілейний X Міжнародний форум "Музика молодих" у Києві

27.02.2007 Виходить книга Пауло Коельо про Чорнобиль

04.02.2007 Comedy Club - бізнес на доброму настрої :)

28.01.2007 Помер відомий український бард Тризубий Стас

18.01.2007 З засиллям телереклами будуть боротися

04.01.2007 У Києві знесені три історичних пам'ятники архітектури

01.01.2007 Українські зірки на Новий Рік вирішили не перепрацьовувати

21.12.2006 У США помер бувший киянин, композитор Леонід Вербицький

10.12.2006 Три чверті дитячого кіно буде україномовним
 
 

Архів новин


 
 
 
          На головну     |     Усі новини
 
15.06.2007

П'ятий міжнародний некомерційний фестиваль альтернативного (паралельного) кінематографу в м. Ірпінь

Пятий міжнародний некомерційний фестиваль альтернативного (паралельного) кінематографу в м. Ірпінь 23 червня опівдні в Центральному будинку культури м. Ірпінь відбудеться П'ятий міжнародний некомерційний фестиваль альтернативного (паралельного) кінематографу.

Історія фестивалю:

Почалось все в 2003-му. З фільму "Непрофесіонали", знятого проектом "Юна Киска и старий Пес" разом з друзями і колегами з музичних груп "Ліхтар" та "Ренесанс". Про себе й про них, про музикантів. Специфіка будь-якої соціальної групи, особливо в невеликому місті, полягає в тому, що всі один одного знають. Якщо ти займаєшся музикою, то, як правило, знаєш всіх представників музичного світу, у цьому випадку мова йде про андеграунд. Отже, фільм був знятий, і виникла потреба поділитися ним з усіма.

Коли? Зараз!
Де? На великому екрані.
Як? Відповіддю був фестиваль.

Проект "Юкісп", що з'єднав у своїх творчих амбіціях музику й кінематограф, перебуваючи в середовищі творчого андеграунду, запросив декількох знайомих режисерів приєднатися до нового проекту, що отримав назву "Ірпінський кінофестиваль".

22 червня 2003-го року в клубі ірпінського військового госпіталю зібралася незвичайна компанія: музиканти, незалежні "кіношники" та інші неформали. Компанія поводилася нетрадиційно - ніхто не шумів, не пив алкогольні напої, усі дивилися КІНО.

Так почалась історія ірпінського некомерційного фестивалю альтернативного (паралельного) кінематографу.

Концепція фестивалю полягає в трьох основних тезах:

  • Фестиваль, як свято для захоплених кіно людей, а не для вузького кола професіоналів
  • Фестиваль, що розширює обрій уявлень про кінематограф
  • Фестиваль, що відкриває для аматорів кінематографу можливість духовного та інтелектуального вдосконалення

Перша теза фокусує інтерес "Ірпінського кінофестивалю" на роботах незалежних кінематографістів.

Друга покликана створити противагу існуючому порядку речей: традиційному кінематографу, мейнстриму, блок-бастерам і телебаченню.

Третя повинна забезпечити додатковий стимул для людей, що хворіють кіно: як для авторів, які зможуть донести свої твори до глядачів, так і для самих глядачів, які одержать можливість ці твори побачити.

За чотири роки на фестивалі було показано 98 фільмів з 20 країн світу. Фестиваль надихнув багатьох на створення не тільки фільмів (наприклад, цього року запланований показ ряду музичних відеокліпів, створених учасниками "Ірпінського кінофестивалю" у рамках єдиного проекту - "Н-ХЗС"), але й подібних кінофестивалів, як на Україні, так і у Росії. Ретроспективні покази кращих фільмів "Ірпінського кінофестивалю" неодноразово проходили в Росії, а цього року розпочинається культурна експансія на Україну. Так, на осінь уже запланований перший ретроспективний показ - у Донецьку.

Переможця фестивалю визначає жюрі, що складається з професіоналів й аматорів кіно, а також глядачі шляхом таємного голосування. Традиція глядацького голосування виникла в 2005-му році, а цього року проводиться експеримент з повною відмовою від жюрі. Це дозволить авторам стати ще ближче до глядачів, а фестивалю - досягти максимальної об'єктивності в оцінці конкурсних робіт.

Але найголовнішим результатом діяльності "Ірпінського кінофестивалю" організатори вважають виникнення інформаційного простору, у якому люди, що цікавляться альтернативним кінематографом, знаходять один одного й почувають себе комфортно, усвідомлюючи значимість своєї творчості.

Фестиваль відкриється опівдні 23-го червня, у суботу, в Центральному будинку Культури м. Ірпінь, вул. III інтернаціоналу, 183 (вхід вільний). Додаткову інформацію про фестиваль, програму "ІК-5" і попередніх фестивалів, анотації й кадри з фільмів, біографії та фільмографії авторів, відгуки учасників, матеріали преси й багато іншого можна знайти на офіційному сайті фестивалю kinofest.g-2b.com.

Отже, 2007-й рік. 23-ше червня. Початок "ІК-5". 35 фільмів з 15 країн. Захоплюючі сюжети. Дивні картинки. Незвичайні звуки. Позитивна енергетика. Нові обличчя, нові друзі. І посмішки, посмішки, посмішки...

      Рекомендуем:
продажа картин
Копіювання матеріалів сайту можливе лише при наявності активного гіперпосилання на Allculture.com.ua
© Allculture.com.ua відправити нам повідомлення